Zaciski hamulcowe
 
Zaciski hamulcowe

Zaciski hamulcowe

11/15/2018
Image
Hella Pagid oferuje swoim klientom więcej niż 2000 zacisków hamulcowych. Obecnie asortyment obejmuje ponad 350 nowych części bez pobierania kaucji oraz ponad 1 800 regenerowanych zacisków hamulcowych. Ponad 350 zacisków hamulcowych, dostępnych jako nowa część bez pobierania kaucji, jest jednocześnie oferowanych także jako regenerowane zaciski hamulcowe. Oferta tych nowych zacisków obejmuje wszystkie popularne, europejskie modele pojazdów.

Ze względu na rosnące zapotrzebowanie użytkowników aut na naprawy odpowiadające wartości rynkowej ich pojazdów, regenerowane zużyte części, takie jak nasze zaciski hamulcowe, stanowią sprawdzone rozwiązanie dla warsztatów i kierowców. Zwiększające się zainteresowanie zregenerowanymi fabrycznie częściami można wyjaśnić, między innymi, wyższym udziałem starszych pojazdów i ogólnie dłuższym okresem ich użytkowania. Ponadto coraz większą rolę odgrywa świadomość ekologiczna, ponieważ recykling części zamiennych pomaga zaoszczędzić cenne zasoby i nasze środowisko naturalne. Dla Hella Pagid nie ma alternatywy w odniesieniu do bezpieczeństwa produktów. Niezależnie od tego, czy jest to nowa część, czy też zregenerowana, standardy bezpieczeństwa są zawsze wysokie i wymagające.
Z tego powodu proces regeneracji odbywa się zgodnie z precyzyjnie określonymi procedurami i standardami. Na przykład wszystkie istotne dla bezpieczeństwa elementy, a także wszystkie części gumowe, są w 100-procentach wymieniane.
Wszystkie pozostałe komponenty zostają poddane kompleksowej obróbce. Dzięki temu zregenerowany zacisk firmy Hella Pagid spełnia najwyższe wymogi bezpieczeństwa i jakości.

Więcej informacji na temat naszych regenerowanych zacisków można znaleźć w broszurze Zasady dotyczące zwrotu zacisków hamulcowych do regeneracji. Proszę pamięć, że te zasady dotyczące zwrotów mają zastosowanie tylko w Europie.
09/19/2023

Zaciski hamulcowe - nowe części bez kaucji

Nowe zaciski hamulcowe bez pobierania kaucji poszerzają asortyment Hella Pagid w tym segmencie

11/15/2018
Zaciski hamulcowe HPBS jako nowa część
Do 2018 roku Hella Pagid stosowała system kaucji wyłącznie w handlu zamiennymi zaciskami hamulcowymi. Obecnie znaleziono alternatywne rozwiązanie, które pozwoliło zrezygnować z tego systemu zgodnie z oczekiwaniami klientów.
Hella Pagid wyprzedza rynek dzięki wprowadzeniu na aftermarket nowych zacisków hamulcowych bez kaucji, oferując wygodne i opłacalne rozwiązanie dla hurtowni, a szczególnie dla warsztatów. Asortyment produktów zawiera 350 zacisków hamulcowych do bardzo zróżnicowanych marek pojazdów, obejmując tym samym zdecydowaną większość europejskiego rynku samochodów.

Cechy i zalety:
 • Łatwa obsługa dzięki rezygnacji z pobierania kaucji
 • Kaucje nie wymagają angażowania środków
 • Więcej wolnego miejsca w magazynie
 • Zestaw akcesoriów typu premium.

Nowe zaciski hamulcowe Hella Pagid bez kaucji spełniają lub nawet przewyższają wszystkie obowiązujące kryteria i specyfikacje dotyczące kontrolowanych procesów produkcyjnych, testów, a także jakości produktów. Z tego powodu Hella Pagid jest dumna, że jest pierwszym dostawcą na rynku europejskim, który oferuje rozsądne rozwiązanie i opłacalną alternatywę dla fabrycznie regenerowanych zacisków z pobieraniem kaucji.

Kolejną różnicą w porównaniu do regenerowanych zacisków jest rodzaj dostępnych akcesoriów. Wraz z nowymi zaciskami hamulcowymi są oferowane akcesoria typu premium, obejmujące smar, zestawy prowadników, a także części gumowe i śruby. Powoduje to, że czasochłonne czyszczenie lub zakupienie drogich prowadników nie jest już konieczne. Hella Pagid zaleca, aby przy każdej wymianie zacisku hamulcowego były wymieniane również prowadniki. To zapewni płynny ruch pływającego zacisku i pozwoli uniknąć między innymi nierównego lub zwiększonego zużycia klocków hamulcowych, a także hałasu hamulców. Jest to jeszcze jeden powód, który uzasadnia wprowadzenie tych nowych zacisków hamulcowych.

 
 

ZACISK HAMULCOWY Z ELEKTRYCZNYM HAMULCEM POSTOJOWYM (EPB)

EPB: wyznacza nowe trendy wśród systemów Ewolucja hamulców

11/15/2018
ZACISK HAMULCOWY Z ELEKTRYCZNYM HAMULCEM POSTOJOWYM (EPB)
EPB - system z przyszłością
Wizja samochodu autonomicznego, który jest w stanie sprostać wszystkim sytuacjom na drodze, stanie się wkrótce rzeczywistością. Już przy obecnym stanie zaawansowania tego projektu ważną rolę odgrywa technologia EPB. Ponadto dalsze aspekty przemawiają za doskonałą perspektywą dla EPB w przyszłości.
 
 • Większy komfort w przestrzeni pasażerskiej
 • Pomoc w ruszaniu z miejsca/pod górę
 • Zużycie paliwa
 • Auto Hold
 • Hamowanie awaryjne
 • Zabezpieczenie przed stoczeniem
 • Hamowanie statyczne
 • Automatyczne wyłączanie/włączanie


Kluczowa funkcja zacisku hamulcowego RPB
Ważnymi elementami elektronicznie sterowanego systemu są: włącznik EPB, elektroniczny sterownik i zacisk hamulcowy EPB.
Ten ostatni stanowi również podstawowy element EPB, ponieważ ma dodatkowy silnik elektryczny, który uruchamia elektryczny hamulec postojowy przez wywieranie za pomocą przekładni zębatej nacisku na tłoczek, a tym samym na klocki i tarcze hamulcowe. Dzięki temu hamulec postojowy jest zintegrowany bezpośrednio w zacisku hamulca EPB, co pozwala zaoszczędzić miejsce.

 
 
 
 
 
 
Do pobrania
ZACISKI HAMULCOWE - nowe części bez kaucji.
ZACISKI HAMULCOWE
Nowe części bez kaucji.
 
11/15/2018
HELLA PAGID
Film
Hella Pagid Brake Systems
Poznaj Hella Pagid Brake Systems! Ten film przedstawia naszą firmę. Zobacz film
 
Do pobrania
Pagid
ZASADY DOTYCZĄCE ZWROTU ZACISKÓW HAMULCOWYCH DO REGENERACJI
Co ma znaczenie? Na co należy zwrócić uwagę? Wszystko o zasadach zwrotu.
Do pobrania, PDF (1.81 MB)
 
11/15/2018
Do pobrania
HELLA PAGID
Dowiedz się więcej o nas! Ta broszura przedstawia naszą firmę.
Broszura wizerunkowa, PDF (2.11 MB)
 
11/15/2018
HELLA TECH WORLD dla warsztatów
Skorzystaj z HELLA TECH WORLD! Zapewnimy profesjonalne wsparcie dla Twojego warsztatu, dostarczając aktualnych informacji technicznych i praktycznych porad. Do HELLA TECH WORLD
HELLA Tech World
 
11/15/2018
Brake Guide
Tutaj przejdziesz do naszego katalogu części zamiennych online BrakeGuide.
więcej
HELLA PAGID BrakeGuide to internetowy katalog części zamiennych
 
11/15/2018