Klocki hamulcowe niezawierające miedzi
 
Klocki hamulcowe niezawierające miedzi

Klocki hamulcowe niezawierające miedzi
Droga do lepszych hamulców

11/15/2018
Klocki hamulcowe niezawierające miedzi
Sukces strategii HELLA PAGID polega na tym, że spełnia oczekiwania klientów i kierowców na wielu różnych poziomach.
Jak wiadomo: nasze produkty są zgodne z normami jakości OE i spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, jakości i zrównoważonego rozwoju. To jest bez wątpienia ważne, ale nie wszystko obejmuje. Naszym celem jest zawsze być o krok przed rynkiem. Osiąga się to poprzez angażowanie się w ciągły dialog z przemysłem motoryzacyjnym. W ten sposób możemy uwzględnić preferencje konsumentów i doświadczenie branży, w zakresie skuteczności hamowania, charakterystyki zużycia i komfortu, bezpośrednio podczas opracowywania nowych i modyfikowania dotychczasowych produktów marki.

Miedź ograniczona przez prawo

W amerykańskich stanach Kalifornia i Waszyngton, w wyniku powyższej sytuacji i pod naciskiem instytucji związanych z ochroną środowiska, przyjęto ustawę znaną pod nazwą "Better Brake Rules", w celu zapewnienia kompatybilności środowiskowej klocków i szczęk hamulcowych w pojazdach silnikowych. Zgodnie z tym prawem producenci materiałów ciernych sprzedawanych w USA są zobowiązani do zarejestrowania swoich produktów. Ponadto w przyszłości produkty te będą musiały być również oznaczane symbolem liścia, wskazującym na zawartość miedzi w okładzinie hamulcowej. W przypadku naszych klocków, odpowiedni symbol liścia znajduje się na etykietach produktów. Dodatkowo, zgodnie z przyjętą w 2010 r. ustawą, od 2021 roku zawartość miedzi w okładzinach hamulcowych nie może przekraczać 5% (symbol B). Od 2025 r. okładziny sprzedawane w USA muszą być całkowicie wolne od miedzi, aby zachować zgodność z przepisami stanów Kalifornia i Waszyngton (symbol N).

 

11/15/2018
Oznakowanie symbolem liścia
 
 

WYPRZEDZAĆ WYMAGANIA RYNKU

Nowe ustawodawstwo w USA stawia wiele wyzwań producentom okładzin hamulcowych. Jednak nie wystarczy po prostu zmniejszyć zawartość miedzi lub obniżyć ją do zera, ponieważ prowadziłoby to do niedopuszczalnego zmniejszenia skuteczności hamowania. Dlatego należy znaleźć substytut spełniający w równym stopniu wysokie wymagania dotyczące bezpieczeństwa i komfortu.

O krok z przodu
W obecnym asortymencie HELLA PAGID występują okładziny hamulcowe bez lub z obniżoną zawartością miedzi, które są oznaczone odpowiednim symbolem liścia (N). Ten zakres nadal jest rozszerzany, a podstawowym celem jest oferowanie wyłącznie klocków hamulcowych bez miedzi, zanim prawo oficjalnie wejdzie w życie w roku 2025.
11/15/2018
 
 
 
 
  • Print
 
 
HELLA PAGID
Film
Hella Pagid Brake Systems
Poznaj Hella Pagid Brake Systems! Ten film przedstawia naszą firmę. Zobacz film
 
Do pobrania
HELLA PAGID
Dowiedz się więcej o nas! Ta broszura przedstawia naszą firmę.
Broszura wizerunkowa, PDF (2.11 MB)
 
11/15/2018
HELLA TECH WORLD dla warsztatów
Skorzystaj z HELLA TECH WORLD! Zapewnimy profesjonalne wsparcie dla Twojego warsztatu, dostarczając aktualnych informacji technicznych i praktycznych porad. Do HELLA TECH WORLD
HELLA Tech World
 
11/15/2018
Brake Guide
Tutaj przejdziesz do naszego katalogu części zamiennych online BrakeGuide.
więcej
HELLA PAGID BrakeGuide to internetowy katalog części zamiennych
 
11/15/2018